Knjige



Google pretraga:
Custom Search

CB Workflows

Dobro došli, gost
Username: Password: Zapamti me
  • Strana
  • 1

TEMA: Moji prekognitivni snovi-koji me plase-

Moji prekognitivni snovi-koji me plase- pre 5 godina 4 meseci #126

  • jokolita
  • jokolita's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Fresh Boarder
  • Poruka: 2
  • Karma: 0
Godinama sanjam cudne snove,koji se nakon toga obistine.Navescu samo nekoliko primera.
1) U bolnici sam (koja je inace moje radno mesto).Nalazimo se u kabinetu direktora(u vreme kad sam sanjala san ,bila sam glavni tehnicar u svojoj sluzbi ,i zaista sam cesto boravila u direktorskom kabinetu,na sastancima).U snu su tamo ljudi iz mog kolektiva,moj otac i moja kcerka.Odjednom pocinju bahanalije,neki su pijani,svi smo u belim mantilima,i odjednom pocinjemo da se polivamo vinom.Vino je crveno,i ostavlja nam crvene tragove po mantilima.Ja molim oca ,da odatle odvede moju kcerku,da ne gleda to ludilo...dalje se sna ne secam.
Par dana posle,nas razocarani portir,upada u direktorski kabinet,puca u ljude koji su se tamo nasli,jednu koleginicu tesko ranjava ,i ona umire na operacionom stolu te noci,druge dve tesko ranjene umiru u razmaku od mesec dana,ostali koji su zaista bili na sastanku,su takoodje ranjeni ali su preziveli.Mozda si draga Pitija cula,za to masovno ubistvo u ob "stefan visoki 2001-god.

SAN 2-Nalazim se negde na moru.Prilazi mi covek u maskirnoj uniformi,zaista zgodan.Predstavlja mi se imenom Legija(nisam tada znala kako Legija izgleda,samo sam recimo cula za onaj pozar u Kuli)-naginje se da me poljubi,ali mi umesto toga pljune u usta,i mene probudi mucnina...
Ponovo sam zaspala i sad se san nastavlja....Kod drugarice sam na kafi ,i odjednom niz zidove njene kuce pocinje da curi voda,i mi smo onako u soku,gledamo sta se desava ,potpuno nepomicne,jer toliku vodu niti mozemo da skupimo,niti ona prestaje da curi niz zidove...
Sutradan sam zaista kod te drugarice na kafi,zvoni telefon i javlja se moja kcerka koja kaze...'Mama ,pucali su u premijera...."Cekamo vesti,ali moj komentar je;ma sigurno su ga malo okrznuli -ziv je...'A LI USKORO IDU VANREDNE VESTI-PREMIJER JE U TESKOM STANJU.a ubrzo zatim i vest o njegovoj smrti...Mi smo neme i samo nam krecu suze,kao voda na zidu u mom snu..
Uvece,posle saopstenja vlade o uvodjenju vanrednog stanja.javljaju da je za smrt Premijera osumnjicen Zemunski klan i Legija.Legiji u mom snu nisam videla lice,ali posle sam ukapirala da po gradji odgovara coveku iz mog sna.
Ovi moji snovi me plase,jer tu ima malo simbolike,i uglavnom se sve desi bas tako kako sam sanjala,ali ja to shvatim tek kad se desi,i kad nista ne mogu da ucinim.Moji prijatelji znaju za to -i znaju da mi nije svaki put lako,nekad im kazem sta sam sanjala vezano za njjih,ali to ne pomaze da im se neke lose stvari dese.Bojim se svojih snova,more ih je takvih,a sto je najstrasnije i moja kcerka ima tu osobinu...godinu dana pre smrti mog oca,koji je tada delovao jak ,zdrav i vitalan,a posle umro od mikrocelularnog karcinoma pluca,doslovce je sanjala sahranu,kako ona kaze neke ljude,koji prolaze kroz kapiju,a mogu okolo,jer osim kapile ne postoji nikakva ograda.Tada se tek birala lokacija za novo groblje u mom gradu,a tada kad je moj otac treci ili cetvrti sahranjen na tom novom groblju...doslovce je bila samo velika kapija,kroz nju su ulazili ljudi na sahrani,iako si mogli i pored kapije jer je samo ona bila tu,a groblje jos nije bilo ogradjeno.Napominjem da ona tad nije sanjala da joj sahranjuju dedu,vec samo to kako ljudi idu kroz tu kapiju,a kad je videla na javi-rekla je to je to...to sam sanjala...Kako da se resim ovakvih snova,ili bar da ih pravilno protumacim,pre nego sto se nesto desi
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Moji prekognitivni snovi-koji me plase- pre 5 godina 4 meseci #134

  • sanjalekic
  • sanjalekic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 22
  • Karma: 1
Ne znam sto znace tvoji snovi, ali mogu da ti dam jedan savjet sto se tice takvih snova obratis paznju na svaku stvar, kako si se osjecala dok si to sanjala, koliki je utisak taj san ostavio na tebe, i ja ponekad sanjam snove koji mi se ostvare.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Odg: Moji prekognitivni snovi-koji me plase- pre 5 godina 3 meseci #137

  • Pitija
  • Pitija's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Moderator
  • Poruka: 46
  • Karma: 0
Nemojte se plašiti ovakvih snova, niti želeti da nestanu, nego ih zapisujte i s vremena na vreme čitajte u kontinuitetu. Doći će dan kada ćete ih na vreme protumačiti, tako da ćete možda po nešto moći i da zaobiđete, normalno u slučajevima koji se odnose samo na vas i vaše bližnje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
  • Strana
  • 1
Time to create page: 0.512 seconds